Corona cup a DUEL IN THE POOL

0
624

První možností kontroly výkonnosti po coronavirové pauze byl netradiční závod plavecké všestrannosti žactva CORONA CUP, který se konal ve venkovní podolské padesátce. Podmínkou účasti bylo umístění do 10. místa na loňském MČR žactva či poháru. Všichni účastníci museli absolvovat víceboj zahrnující všechny 100 metrové disciplíny +200PZ. Vyhlašoval se bodový součet všech pěti disciplín. Náš klub měl početné zastoupeni 9 plavců. Ač je letos příprava hodně nestandardní, urodilo se několik hezkých výkonů, kvalitních umístění a osobních rekordů. Všem blahopřeji. Nejlepšího výsledku dosáhla Áďa Chalupová, která ve víceboji obsadila krásné 3.místo. (navíc klubové rekordy na 100VZ, 100M a 200PZ). Do desítky ve víceboji se ještě probojovala: Nela Guderová (5.místo) a Míša Plašilová (9.místo). V Podolí Litoměřice reprezentovali ještě: Elen Kutzlerová, Markéta Málková, Monika Motejlová, Anežka Součková, František Trembač a Tomáš Vysoudil. Důležité je že si plavci zase připomněli závodní adrenalin, viděli se se soupeři – kamarády a jistě získali motivaci do dalšího tréninku, který letos probíhá po celé prázdniny. Poděkování patří též trenérům za přípravu a rodičům za podporu.

I dorostenci se po korona krizi dočkali závodů hned následují víkend. V Praze Podolí se konal CORONA CUP pro dorost a dospělé. Závodilo se v netradičním ,, víceboji“ ve všech 50 a 100 metrových disciplínách + 200PZ. Opět se mohli zúčastnit jen plavci, kteří se v loňském roce umístili do 10. místa na MČR. Náš klub reprezentovalo hned 6 plavců. Nejlépe se s tímto testem popral Vojta Netrh, který ve starším dorostu obsadil třetí místo díky povedeným kraulům a motýlkům. Ostatním se povedl nějaký ten osobák nebo vyrovnaný výkon, ale dost závodů bylo slabších. Tréninkový výpadek se bohužel projevil a u někoho to bylo ještě,, podpořeno“ nedostatečnou docházkou v posledních dnech. Určitě máme na čem pracovat. Zítra zpět do práce. Poslední závody to byly pro Terku, která jde na školu do Ústí. Rovněž se s námi loučí Denis, protože jde na střední do Prahy. Přejeme jim hodně štěstí a ať na vodu nezanevřou.

O 14 dní později se Vojta zúčastnil jako člen reprezentace juniorů multiutkání DUEL IN THE POOL v rakouském Sudstadtu a zaplaval výborné výsledky. Ve starších juniorech všechny tři starty proměnil ve vítězství. Dopoledne zvítězil na 100VZ v osobním rekordu 52,36. Odpoledne nenašel přemožitele ani na 200P (2:19,85) a 50VZ (osobní rekord 24,09). Výbornou formu Vojta potvrdil i v neděli a připsal si další dvě vítězství. Nejprve na 100P jen kousek za osobním rekordem ve velmi slušném čase 1:03,89. Odpoledne proletěl 50P za 29,38 což znamenalo nový osobní rekord. Celková bilance je pět startů, pět prvních míst ve starších juniorech a tři osobní rekordy. Měl tak značný podíl na vítězství českého juniorského týmu, který posbíral 5 z 6 pohárů. Škoda jen absence maďarského týmu, který se multiutkání kvůli covid opatřením nemohl zúčastnit a zvýšit konkurenci. Blahopřejeme.