MČR dorostu a konec sezóny

0
1113

Od čtvrtka 12. do neděle 15. července se konalo MČR dorostu a dospělích v Praze. Na tuto vrcholnou soutěž letní plavecké sezóny se kvalifikovali čtyři litoměřičtí plavci: Eva Kubíková, Adéla Kurcová, Martin Kroufek a Vojtěch Netrh. Pávě díky Vojtovi ( ml. dorost) byl klub nejvíce vidět, protože se mu z podolského bazénu podařilo vylovit úctyhodnou sbírku pěti medailí. Dorostenecké tituly získal v disciplínách a 100 a 200 metrů prsa. Zejména v disciplíně 200 metrů prsa je jeho výkon 2:19,84 velmi kvalitní a příští rok mohl kvalifikovat na Mistrovství Evropy juniorů. V disciplínách 100 a 200 metrů prsa se kvalifikoval také do finále OPEN (dospělí bez rozdílu věku) a skončil na 5 a 6. místě. Stříbrné medaile získal na 50 metrů prsa a 200 metrů polohový závod. Bronz ještě přidal v disciplíně 400 metrů polohový závod. Do první desítky se ve starších juniorkách protlačila také děvčata (st. dorostenky). Adéla skončila 7 na 400 metrů volný způsob, 8. na 200 metrů volný způsob a Eva 7. v disciplíně 1500 metrů volný způsob.
Letní sezóna nám skončila a z vrcholných akcí (Poháry a MČR) jsme si odvezli 9 medailí! To je pro náš klub výborný výsledek. Kromě Vojty se na stupně vítězů probojovala děvčata ve štafetách (Chalupová, Součková, Málková, Křečková). Bronzové medaile si z pohárů odvezli naše mladé nadějné plavkyně Nela Guderová a Míša Plašilová. I počet kvalifikovaných plavců na MČR a poháry byl rekordní což je samo o sobě úspěch. Děkujeme všem cvičitelům, trenérům za přípravu a rodičům za podporu svých dětí v tomto časově i fyzický náročném, ale krásném sportu. Poděkování patří samozřejmě také lidem kteří na bazénu nejsou vidět avšak bez jejich práce by klub nemohl fungovat a to hlavně paní Průšová.
Nyní nás všechny čeká konečně pár týdnů volna. Zimní sezónu začneme tradičně soustředěním v Bedřichově a to od 18 do 25. srpna. Informace k soustředění a organizaci školního roku ještě doplníme. Od pondělí 27. srpna již družstvům přípravky, závodní A,B již začnou normálně tréninky.