MČR – OPEN Ústí nad Labem

0
454

Na plaveckém MČR v Ústí na Labem reprezentovalo litoměřický klub celkem šest plavců. Hlavními tahouny byli Vojtěch Netrh a Adéla Chalupová a oba si vedli skvěle. Vojta, který letos postoupil do kategorii mužů získal dvě bronzové medaile v disciplínách 100 a 200 metrů prsa. V nabité konkurenci se neztratila ani Adéla. Přesto, že je letos teprve první rok juniorka, tak dokázala závodit v dospělé konkurenci. Nejlépe si vedle v disciplínách 200 a  400 volný způsob, kde obsadila šesté a sedmé místo. Díky nim si litoměřický klub z Ústí nad Labem odváží dvě medaile a celkem šest finálových umístění v elitní osmičce. Z litoměřických plavců se na mistrovství ještě kvalifikovali: Lukáš Balák, Simona Doubravská, Filip Musil a Anežka Součková. Ti během covidové nemohli trénovat, takže na mistrovství nejeli udělat výsledky, ale rozzávodit se po dlouhé přestávce.