Účast litoměřických plavců na hlavních soutěžích letní sezóny

740

V červnu plavcům vrcholila závodní sezóna a ti nejlepší plavali na Pohárech České republiky (srovnávací závod pro 10-ti a 11-ti leté žactvo), Mistrovstvích České republiky žactva, Olympiádě dětí a mládeže a Mistrovství České republiky. Litoměřický plavecký klub měl své zástupce na všech těchto soutěžích.

Na Poháru ČR desetiletých v Náchodě se z našich nejlépe dařilo Sofii Liškové, která si vyplavala bronzovou medaili na 50P. Litoměřický klub zde dále reprezentovali:  Vojta Veselý, Magdaléna Čížková a Lucka Černá. Stejná soutěž, ovšem pro jedenáctileté žactvo se uskutečnila v Mladé Boleslavi, kde závodila Anežka Trembačová. Té se nejvíce povedl závod na 400VZ, kde doplavala na pěkném osmém místě.

Na MČR staršího žactva v Českých Budějovicích si nejlepší výsledek připsal Antonín Trembač, když skončil dvakrát čtvrtý v disciplínách 200Z a 400PZ. V Budějovicích plavali ještě Tomáš Vysoudil a Pavel Zámečník.  Mladší žactvo mělo své MČR v Chomutově, kde nás reprezentovali Štěpán Musil a Markéta Trojáčková.

Zastoupení jsme měli také v krajském výběru pro reprezentaci na ODM v Olomouci, kde soutěžili litoměřičtí plavci: Nela Guderová, Tomáš Vysoudil a Antonín Trembač. Tonda předvedl nejlepší výsledek a to šesté místo na 200Z.

Na přelomu června a července se v Praze uskutečnilo MČR OPEN, kam se nám kvalifikovalo šest plavců. Skvěle si vedl Vojta Netrh – trénující v Olomouci, kde studuje vysokou školu. Povedlo se mu vybojovat dva tituly na tratích 50 a 100P. K tomu ještě přidal stříbrnou medaili na 200P.  Pěkně si vedla také Adéla Chalupová, která si vyplavala desáté místo na 100VZ. Oba výrazně pomohli smíšené polohové štafetě, spolu s Elen Kutzlerovou a Františkem Trembačem, která doplavala na slušném šestém místě. Na MČR se kvalifikovala ještě Monika Motejlová.

Všem plavcům, kteří litoměřické plavání reprezentovali, děkujeme a blahopřejeme. Zároveň přejeme hezké prázdniny a těšíme se v září opět na tréninku.