Úspěchy našich plavců na zářijových závodech

0
508

V září jsme se účastnili několika závodů a zde se z raportů našich trenérů se můžete dozvědět, jak si na nich litoměřičtí plavci vedli.

Vojta Netrh a Áďa Chalupová se o víkendu 5-6.9 účastní kvalitně obsažených závodů Velká cena Znojma. Áďa navíc prvně v barvách reprezentačního juniorského výběru a velmi úspěšně! Z tří startů dokázala dvakrát postoupit do B finále a překonat pět osobních rekordů. (plave se open a je nejmladší z celého startovního pole). Na 100VZ navíc jako první litoměřická plavkyně dokázala pokořit hranici jedné minuty(59,36!!! Znamenalo 2 místo v B – finále ) 100VZ se povedla také Vojtovi, který si na ní dnes dvakrát posunul osobák až na 51,47 a vyhrál finále B škoda 200P kde mu těsně v A finále unikl bronz a skončil čtvrtý. I v neděli se nám ve Znojmě dařilo, ač stačilo to jen,, brambory“. Áďa na 200VZ postoupila do finále A skvělým časem 2:09,76 a v něm skončila na skvělém čtvrtém místě(9 setin od bronzu) zato ve výborném osobáku 2:07,26!!!Do B finále se ještě probojovala na 100M. Čtvrtý skončil i Vojta na 100P, ale v pěkném čase 1:02,53. Osobák si vylepšil na 200VZ na 1:54,37. Blahopřejeme k pěkným výkonům.

12.9.2020 si Anežka Trembačová a Štěpán Musil zaplavali na Malé ceně Děčína. Oba vylepšili svá maxima. Anežka se na 100m tratích zlepšovala i o neuvěřitelných 14 sekund a Štěpa stáhl krásné 4 sekundy na 50 VZ. Anežka si tak vyplavala dvě 1. a dvě 2. místa, Štepa se umístil na krásném 5.místě a dále si držel pozici 10.místa. Oba dva si zaslouží velkou pochvalu a pokud budou nadále makat, úspěchy je neminou ani příště.

V pátek 18.9 odpoledne a sobotu 19.9 se na úvod zimní sezóny konala kvalitně obsažená VC Chomutova na níž nechyběli naši plavci ze závodních družstev a předvedli řadu kvalitních výsledků. Z podkrušnohoří si odvážíme 38 osobních rekordů a 9 medailí.

Zde je výčet našich nejúspěšnějších závodníků :

Adéla Chalupová

1.místa na 100VZ a 200VZ (zároveň i 1. místo v absolutním pořadí!)

2.místa na 400VZ (klubový rekord 4:33,97),100Z,100M, 200M + účast ve finále OPEN na 50Z a 50VZ (klubový rekord 14 letých 28,18)

Nela Guderová 2. místa na 100Z, 200Z, 100PZ + 7 X překonán osobní rekord

Fanda Trembač 3. místo na 100PZ + 10 osobních rekordů

Anežka Součková 1. místo na 100PZ + účast ve finále OPEN na 50P a 6. místo

Míša Plašilová 2. místo na 400PZ + 5 X osobní rekord

+1. místo  trenéra v distančním závodě na 50 metrů:-)

Někteří na stupně vítězů nedosáhli, ale to neznamená, že nezaplavali dobře:

Filip Musil 7 X osobní rekord

Monika Motejlová 3 X osobní rekord

Peťa Zámečník 5 X osobní rekord

Síma Doubravská 1 X osobní rekord + účast ve finále OPEN na 50Z a 5. místo

Blahopřejeme.

Závody byly opět pěkně organizované (jak už to v Chomutově bývá) k vidění byla celá řada českých reprezentantů, kteří v Chomutově předváděli skvělé výkony a viděli jsme řadu rekordů meetingu. V sobotu odpoledne závodili v tradiční exhibici.

Naši mladí závodníci jistě ledacos okoukali a přiučili.

V sobotu 19.9. závodili dva naši borci Tonda Trembač a Tom Vysoudil na Ceně Mladé Boleslavi. Oba plavali v kategorii 2008-2009 a výkony byly parádní, dvanáct startů se rovnalo jedenácti kvalitních osobáků. Tomášovi se nejvíce povedl 50 VZ 30,05 za 306 Fina bodů a nejlepší umístění měl na 100 PZ a to šesté v čase 1:16,99. Jsme rádi, že svou poctivost v přípravě o prázdninách zúročil i na závodech. Tonda, kterému tento bazén svědčil na PČR(několika násobný medailista) zaplaval nejlépe 50 VZ 30,22 za 301 Fina bodů a nejlépe se umístil šestý na 100 M v čase 1:20,96 , což je obrovské zlepšení osobáku. I u Tondy platí, že nasazení v tréninku přináší kvalitní výkony. Poděkování patří také Leošovi Trembačovi, který kluky odvezl a kvalitně koučoval.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, people sitting, child a outdoor