Letní MČR juniorů Zlín

0
336
O tomto víkendu proběhlo Letní mistrovství ČR juniorů 2022 ve Zlíně. Klub reprezentovala šestka litoměřických dorostenců a to Adéla Chalupová, Anežka Součková, Elena Kutzlerová, Monika Motejlová, Nela Guderová a František Trembač.
Nejvíce se dařilo Fandovi, který ve všech startech vybojoval nejlepší desítku. Medaile byla nejblíže na 400 PZ a 100 M kde doplaval na čtvrtém místě, finále vybojoval ještě na 200 PZ a 200 P. Osobní maximum vylepšil hned pětkrát.
Čtyřikrát do finále se probojovala juniorská reprezentantka Adéla Chalupová, kde čelila o rok starším soupeřkám i tak vyplavala čtvrté místo na 50 K a páté na 100 K. Svá osobní maxima vylepšila třikrát.
Monika Motejlová všechny své starty proměnila v osobní rekord. Nejlepší umístění si odváží z 50 Z a to jedenácté místo.
Elena Kutzlerová byla nejblíže k svému nejlepšímu umístění v kariéře na 200 Z kde skončila devátá tři setiny od postupu do finále.
Nela Guderová si domů odváží osobní rekord na 100 Z a byla v sestavě obou kraulových štafet.
Anežka zaplavala svůj momentální standard, který ovšem na nejlepší nestačí. Dobře zaplavala v polohové štafetě, kde děvčata skončila devátá.