MČR st. žactva – Anežka Součková je mistryní republiky!!!Adéla Chalupová má bronz!!!

1062

Letošní MČR staršího žactva je za námi a je čas na hodnocení. V prvé řadě je potřeba zdůraznit, že už samotná účast každého našeho plavce je úspěchem. Účast na MČR není za zásluhy a každý si ji musí vybojovat na základě postavení v tabulkách (prvních 24 plavců v disciplíně) a účastí na Krajských přeborech. Na tato klání se kvalifikovalo celkem 8 litoměřických plavců.

12ti letí žáci měli své klání v Prostějově, kde se našim velmi dařilo a odvážíme si hned tři medaile! (a také dost nepopulárních ,,brambor“) Mistrovský titul na 100P si vyplavala Anežka Součková, k tomu navíc přidala stříbro na 100M. Skvělé výsledky podtrhla dvěma čtvrtými místy na 100PZ a 200P. Svou první (a možná trochu překvapivou) medaili si na mistráku vyplavala Adéla Chalupová a to bronz na 400VZ. Těsně čtvrtá skončila ještě v disciplínách na 100 a 200Z. Po medaili sahala také třetí litoměřická reprezentantka Markéta Málková v polohovém závodě na 400 metrů. Nakonec skončila na smolném, ale přesto skvělém čtvrtém místě. Tím potvrdila skvělou reprezentaci, o kterou se děvčata postarala.

V Mladé Boleslavi měli dostavení 13ti letí plavci. Zde jsme Měli tři zástupce. Nejvíce se dařilo Denisi Ševčíkovi. Bohužel se mu nepovedla jeho hlavní disciplína 200M. Tentokrát to ovšem nezabalil (jak už v minulosti párkrát udělal), zabojoval a zbytek startů proměnil v pěkné osobáčky. Celkem čtyřikrát se probojoval do první desítky. V Boleslavi plavali také Filip Musil a Maruška Zikmundová. Ač se kvalifikovali v posledních míst, prokázali velké zlepšení a tím pádem posun oproti přihlášeným pozicím o 6 a 10 míst. Všechny plavali s maximálním nasazením a odvedli svá maxima, takže jsem s nimi spokojen.

14ti letí plavci si odplavali svůj ,,mistrák“ v Novém Jičíně. Zde nás reprezentovala děvčata Aneta Kutzlerová a Simona Doubravská. Aneta vyrovnala svá osobní maxima a skočila šestá na 100Z a pátá na 200Z, což jsou velmi pěkné výsledky. Škoda jejích výjezdů, které ji připravují o lepší výsledky. Chce-li se posunout dál, musí na nich zapracovat! Skvělou formu si do Jičína přivezla Simona. Tři starty proměnila v tři osobáky a dvě umístění v první desítce. Nejlepší umístění zaznamenala na 200Z kde skončila na 8. místě.

Celkově hodnotím naše vystoupení kladně. Nikdo z plavců nepropadnul a všichni se dokázali zlepšit. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou repre klubu a trenérů. Fotky na rajčeti. Ještě ovšem nekončíme. Příští týden mají svá klání mladší žáci, kde máme několik želízek a za 10 dní mají své mistrovství dorostenci.