Multinations Youth swim meet Kyjev a VC Pardubic

0
392

Skvělé vystoupení za sebou má Áďa Chalupová, která minulý víkend reprezentovala český juniorský výběr na multiutkání v ukrajinském Kyjevě a odváží si celkem čtyři medaile.  V individuálních závodech se jí nejlépe povedla disciplína 200VZ, kde si v osobním rekordu 2:09,42 vyplavala bronzovou příčku. Na poloviční trati skončila čtvrtá za 1:00,70. Podíl měla na úspěšných štafetách děvčat, kde byla členkou.  Na 4 x 100PZ si odváží bronz, 4 x 100VZ stříbro a 4 x 200VZ dokonce zlato. V celkovém hodnocení skončil český tým na třetím místě za Tureckem a domácí Ukrajinou.  Mimo soutěž plavala ještě 100Z (1:10,59) a 400VZ (4:33,09). V obou disciplínách si zlepšila osobní rekord a právě na 400VZ jí bohužel unikl limit do reprezentačního výběru na příští rok a to nejtěsnějším možným rozdílem 0,01 setinu vteřiny. Ale to vůbec nevadí. Příležitost ke splnění ještě bude a z výsledků máme radost.

Ve stejnou dobu se v Pardubicích za přísných hygienických opatření konal Český pohár (první letošní domácí závody). Zde litoměřické plavání reprezentoval Vojta Netrh. Ve své hlavní disciplíně 200P doplaval třetí a časem 2:16,59 potvrdil limit do reprezentace U21 na příští rok. Nicméně limit pro účast na  mistrovství Evropy mu unikl. Dvakrát čtvrtý ještě skončil na 50P (:29,10) a 100P (1:03,52).  Příležitost ke splnění bude ještě mít a to hned tento víkend na závodech Orca cup ve slovenském Šamoríně, kterých se oba naši trénující plavci zúčastní. Držte jim palce.