Poháry a MČR žactva a dorostu

0
908

Vrcholy letní plavecké sezóny zvládli naši plavci výborně. Na Poháru jedenáctiletého žactva v Chomutově jsme získali čtyři medaile. O všechny se postarala Nela Guderová. Vybojovala stříbro na 100Z a třikrát bronz na 200Z,100VZ a 200VZ. Na Pohár se dále kvalifikovali: Tomáš Vysoudil, Alena Hrbáčková a Julie Lišková.

V Novém Jičíně měli své MČR dvanáctiletí žáci a žačky. O nejlepší výsledek se postarala Michaela Plašilová pátým místem v disciplíně 100PZ. Spolu s ní se do Nového Jičína kvalifikovala také Elen Kutzlerová.

Největších úspěchů jsme měli v Plzni, kde se o medaile utkalo třináctileté žactvo. Skvělou formu si do Plzně přivezla Adéla Chalupová, která si vyplavala hned tři medaile. Dvě stříbrné na 400VZ a 400PZ a bronz na 200Z. Na stupně vítězů se probojovala i Anežka Součková a z Plzně si odvezla stříbrnou medaili na 100P. Obě děvčata navíc splnila limit do SCM2. Skvělé výsledky podtrhla Markéta Málková pátým místem na 200M.

Čtrnáctileté žactvo se o mistrovské medaile plavalo ve Zlíně. Nejlepší výsledku dosáhl Denis Ševčík na 200VZ, kde skončil 7. a zároveň splnil limit do SCM2. Limit splnil také Filip Musil v disciplíně 1500VZ. Náš klub ve Zlíně reprezentovala děvčata Tereza Dieneltová a Marie Zikmundová.

Dorostenci a dospělí měli své MČR v Českých Budějovicích. Mezi dorostenci zvítězil Vojta Netrh na 200P a navíc se kvalifikoval mezi dospělé kde vybojoval stříbrnou příčku. Těsně pod stupni vítězů skončila dorostenka Simona Doubravská, která doplavala na 200Z na čtvrtém místě. Ve stejné disciplíně skončila desátá Aneta Kutzlerová.

Své zastoupení jsme měli i na dalším prestižním závodě a to olympiádě dětí a mládeže v Liberci, kam se nám kvalifikovali: Denis Ševčík, Adéla Chalupová, Anežka Součková a Michaela Plašilová. Všichni dokázali postoupit do odpoledních finálových bojů. Nejlépe olympijskou atmosféru zvládla Adéla Chalupová, která si z Plzně odváží dvě bronzové medaile na 400VZ a 200Z.